2 : 1

(0:1,0:0,2:0)

HBC Prachatice

Áčko o svátek porazilo nováčka z Prachatic

Ve čtvrtek 28. 9. se po třech venkovních zápasech představili před svými fanoušky hokejbalisté Nového Strašecí. Do Kocourek arény zavítal nováček soutěže z Prachatic a dlouho se zdálo, že si odveze všechny tři body. Strašečtí ale v třetí třetině zaveleli k obratu a potvrdili vítězství z Mladé Boleslavi.

Oproti utkání v Mladé Boleslavi přibyla v sestavě Středočechů trojice Patera, Knobloch a Sus. Trenéři Pavlík s Falařem naopak nemohli počítat s Jiřím Čížkem. Před utkáním, které se hrálo ve sváteční den, měly oba celky velmi podobný bodový zisk. Domácí posbírali ve čtyřech duelech 7 bodů, hosté jen o bod méně. Dal se tak očekávat vyrovnaný hokejbal.

Od úvodních minut ale působili daleko lepším dojmem Prachatičtí. Nováček soutěže, který v domácím prostředí porazil např. Jungle Kladno, se vůbec neostýchal a aktivní hrou v útočném pásmu dělal strašecké defenzivě problémy. Gólman Dvořák se tedy rozhodně nenudil a několika zákroky musel svému týmu pomoct. Do zaslouženého vedení se Jihočeši dostali v 7. minutě zápasu. Brejkovou situaci založil Švácha, který na modré čáře našel nepokrytého Kotlíka. Ten postupoval na Dvořáka zcela sám a povedeným forhendovým blafákem nedal domácímu brankáři sebemenší šanci – 0:1. Až po inkasované brance se dokázali oklepat také domácí. Se všemi pokusy si ale dokázal poradit Vít Čapek, který v brance Prachatic působil velmi sebejistě. Hosté poctivě bránili a snažili se vyrážet do rychlých protiútoků. Další branku už ale Kocourek aréna v první třetině neviděla.

Prostřední část utkání nabídla podobný herní obrázek, jako tomu bylo v úvodní patnáctiminutovce. Hráči ve žlutých dresech se pokoušeli o získání herní převahy, ale jejich hře chyběla lehkost, moment překvapení, či přesnější zakončení. Hosté působili naopak velmi zkušeně a své vedení mohli i navýšit. Ve velké šanci ale Markytána vychytal Dvořák. Na druhé straně se nedokázali prosadit Ryss s Kmetěm a dál se pokračovalo za jednogólového vedení hostů. Veliká příležitost přišla pro hráče ve žlutých dresech ke konci třetiny. Na trestnou lavici totiž v rychlém sledu usedli dva hráči Prachatic a dvojnásobná přesilová hra byla ideální příležitostí k vyrovnání skóre. Začátek této výhody se ale Bubákům vůbec nepovedl a hostující defenziva si s možným nebezpečím poradila celkem bez problémů.

Část přesilovky 5 na 3 si žlutomodří přenesli do závěrečné třetiny. Z jejich strany už to bylo mnohem lepší, ale jistého gólmana Čapka se překonat nepodařilo. Před třetí třetinou stáhli domácí trenéři sestavu na dvě formace a na herním projevu to bylo znát. Strašeckých bylo najednou plné hřiště, dařilo se jim zavírat svého soupeře v obranném pásmu a velké šance na sebe nenechaly dlouho čekat. Do slibné pozice vybídl Honza Čížek Falaře. Ten míček Čížkovi ještě vrátil, aby mu v zakončení do prázdné branky zamezil faulující Hnízdil. Přesilová hra se podařila proměnit okamžitě. Ryss vyhrál čistě buly na Kmetě, ten posunul nahoru na Lva, jehož projektil dokázal za záda Čapka tečovat Husák – 1:1. Vyrovnávací trefa vlila domácím ještě více nové energie do žil. Tým kapitána Tomáše Duchoně byl na koni. A byl to právě kapitán, kdo vstřelil, jak se později ukázalo, rozhodující branku utkání. Nejprve T. Duchoň nabízel míček na zadní tyč Doušovi, jenž těsně přestřelil. Balónek ale dokázal vrátit do nebezpečného prostoru, kde byl připravený strašecký kapitán a střelou na zadní tyč překonal Čapka – 2:1. Kocourek aréna vybuchla nadšením a zdálo se, že domácí dojdou ke třem bodům. Prožili si však ještě kruté chvilky. Ihned po vhazování ve středovém kruhu byl totiž za zbytečný faul vyloučen O. Duchoň a Bubáci se museli bránit. Několik povedených zákroků musel vytáhnout Lukáš Dvořák, při kterém stálo i štěstí, když míček po jedné ze střel skončil na břevně. Strašečtí se nakonec zvládli ubránit a společně s výtečnými fanoušky mohli oslavit vítězství.

Po vítězství nad Prachaticemi poskočili Novostrašečtí hokejbalisté na pátou příčku v tabulce. Další utkání sehrají v neděli 1. 10. na hřišti Přelouče. V domácím prostředí se pak představí v sobotu 7. a v neděli 8. 10., kdy změří síly s Liticemi, respektive s Opavou.

Václav Pavlík: „Vydřené vítězství. Cením si toho, že jsme dokázali utkání ve třetí třetině zvrátit na naši stranu. Pomohlo nám, že jsme sestavu stáhli na dvě formace. S herním projevem během prvních dvou třetin ale být spokojeni nemůžeme. Stále máme na čem pracovat, ale vítězství před tak krásnou diváckou kulisou samozřejmě těší. Děkujeme všem fanouškům za podporu, i díky nim jsme zápas otočili.“

J. Polanský, L. Dvořák, D. Tománek, L. Knobloch, Š. Lev, V. Samšuk, J. Husák, R. Douša, T. Duchoň, D. Patera, M. Sus, F. Brada, M. Kmeť, P. Čadek, O. Duchoň, J. Falař, D. Ryss, J. Čížek