Kocourek Aréna, 22.9.2024 14:00

2 : 3

(1:2,1:0,0:1)

TJ Blatná Datels

Muži "A" - Skvělý zápas se smutným koncem. Áčko inkasovalo rozhodující branku 23 vteřin před koncem

Nepříznivou bilanci tří porážek chtěli v nedělním zápase zlomit Bubáci v souboji s Blatnou. Podali doposud nejlepší vkon v sezóně a vítězství bylo na dosah. Bohužel pro ně však byl soupeř efektivnější a 23 vteřin před koncem rozhoodl o svém vítězství 3:2.

Zápas začal pro domácí fantasticky. Hned v první minutě dorazil střelu Tomáše Duchoně pohotovou dorážkou Michal Kmeť - 1:0. Vedení však vydrželo Strašeckým pouze necelé dvě minuty, kdy se po skvělém zákroku Čadka prosadil z dorážky Matoušek - 1:1. Datlové z Blatné dokázali poté v průběhu skóre otočit na svoji stranu, když se trefil z dalšího závaru v brankovišti Vinter - 1:2. Zbytek třetiny přinesl šance na obou stranách, ale branky se již domácí fanoušci nedočkali.

Ve druhé třetině se domácí hnali za vyrovnáním, o které se postaral pár vteřin po vypršení restu hostujícího hráče Lukáš Lev, jehož přesná střela z mezikruží našla svůj cíl - 2:2. Další minuty patřily žlutomodrým, kteří se mohli dostat zpět do vedení. V největší šanci minul Pavel Čadek odkrytou branku a s dalšími pokusy si poradil hostující brankář Koubek. Ve druhé polovině třetiny se osmělili také hosté, konkrétně Braun, kterého ale dvakrát v samostatném úniku vychytal Honza Čadek.

Hrál se velmi pohledný hokejbal v solidním tempu. Tomu tak bylo také ve třetí třetině, kdy se oba výběry snažily utkání rozhodnout. Mohlo se zdát, že mají ke vstřelení rozhodující trefy blíže domácí. Konkrétně výpady Slabého nebo Javůrka vypadaly velmi nadějně. Na zteč se ale dostávali také Blatenští, kteří dokázali být při každém pobytu v útočném pásmu velmi nebezpeční. Klíčová pak byla poslední minuta, ve které hosté zamkli Bubáky v jejich obranném pásmu a 23 vteřin před koncem dotlačil míček za záda Čadka Vinter, který strhl vedení opět na stranu Datlů - 2:3. V úplném závěru domácí odvolali brankáře a vteřinu před koncem mohl srovnat po buly Lev. Jeho střela ale minula branku, a tak si všechny body odvezli hosté.

Domácí tak stále čekají na vítězství a speciálně po tomto zápase byli vemi frustrovaní.