Kocourek Aréna, 8.9.2024 14:00

4 : 6

(0:0,3:3,1:3)

SK Kelti 2008

Muži "A" - Smolně inkasované góly, nezvládnutá koncovka. Áčko podlehlo Keltům 4:6

O strašeckém posvícení vyzvali Bubáci tradičního rivala z Berouna. Stejně jako minulý rok jim posvícení poněkud zhořklo, když ve třetí třetině nezvádli dokráčet za kýženými třemi body a po obratu Keltů se museli smířit s druhou porážkou ve druhém zápase aktuálního ročníku.

Oproti prvnímu víkendu nastoupili Strašečtí, i přes řadu absencí, do zápasu s 15 hráči v poli a od začátkuu utkání diktovali tempo hry. Po slibném začátku mělo vše gradovat v dlouhé pětiminutové přesilovce, kdy byl na 5 + OK do konce utkání vyloučen za nesmyslný zákrok hostující Kohout. Právě dlouhá přesilovka ale jak kdyby zabrzdila domácí nápor. Hosté ji poměrně klidně přečkali a sami se ke konci periody dokázali osmělit. Branku ale nažhavení fanoušci v první patnáctiminutovce neviděli.

To se velmi rychle změnilo zkraje druhé třetiny, kdy svou první přesilovku v zápase dokázali využít hosté. K odraženému míčku se s notnou dávkou štěstí dostal Krbec, který nadvakrát překonal Šnobla - 0:1. Domácím se podařilo srovnat záhy. Po veliké šanci Kmetě našel Kučera před brankou Slabého, který prostřelil Koudelu mezi betony - 1:1. Další minuty ale patřily znovu hostujícímu celku, který preferoval jednoduché pojetí hry a dlouhými míčky se dostával na dostřel strašecké branky. Po chybách a nedorazech v domácí obraně se ze svých branek radovali Horel a Havel - 1:3. Strašečtí ale také tentokrát zareagovali rychle a do konce prostřední části hry stačili vyrovnat. Nejprve se ve středu hřiště uvolnil Matouš Drechsler, na jehož bekhendové zakončení z bezprostřední blízkosti byl Koudela krátký - 2:3. Poté se strašeckým fanouškům připoměl Michal Javůrek, jehož ránu v přesilovce zastavila až síť berounské svatyně - 3:3.

Po třiceti minutách se začínalo "od nuly" a úvod třetí třetiny patřil domácím, kteří se hnali za třemi body. Opět jim pomohl Javůrek, který si v další přesilovce seběhl mezi kruhy a střelou na bližší tyč prostřelil Koudelu - 4:3. Také soupeř ovšem dokázal rychle odpovědět, a to pomněrně šťastným a kuriózním způsobem. Domácí zadák Matouš Drechsler chtěl před brankou odehrát míček do rohu. Ke vší smůle ale trefil Taufera, od jehož nohy se míček dostal až za záda Šnobla - 4:4. Další poněkud nešťastný moment zamával se strašeckou psychikou natolik, že si hosté mohli poněkud pohodlně dojít pro vítězství. O tom rozhodl dvěma brankami Horel, který tak zkompletoval hattrick a přisoudil Keltům druhé vítězství v sezóně - 4:6. Strašečtí na první body stále čekají.

Další příležitosti k jejich zisku budou mít tento víkend na jihu, kdy se v sobotu představí v Českých Budějovicích a v neděli v Suchdole nad Lužnicí.